Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Комунальне некомерційне підприємство "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської міської ради

ТУБЕРКУЛЬОЗ ДІАГНОСТУВАТИМУТЬ НАДСУЧАСНИМ МЕТОДОМ

Це стало можливим завдяки лабораторному оснащенню, яке закупили в рамках пілотного проєкту за ініціативи Державної установи «Центр громадського здоров’я» МОЗ України
та адміністрації КП «РОФМЦ» РОР та реалізації гранту Глобального фонду.

За допомогою молекулярно-генетичного дослідження харкотиння медична техніка в середньому за дві години зможе підтвердити діагноз туберкульоз та визначити чутливість до одного з найважливіших протитуберкульозних препаратів – ріфампіцину.

Лабораторні системи встановлено в Дубенській міській лікарні, де будуть обслуговуватись також жителі колишніх Радивилівського, Демидівського та Млинівського районів. Сарненську ЦРЛ, де будуть обслуговуватись жителі колишніх Рокитнівського, Дубровицького та Зарічненского районів, та у Володимирецьку ЦРЛ, де будуть обслуговуватись жителі м. Вараш та колишнього Володимирецького району.
– Встановлення лабораторного обладнання вирішить низку проблемних питань у віддалених районах і в першу чергу знизить фінансовий тягар для пацієнтів з підозрою на туберкульоз, яким раніше для проведення даного дослідження необхідно було їхати до Рівного, – розповідає директор фтизіопульмонологічного медцентру Федір Аврука.
Завдяки ініціативі адміністрації КП «РОФМЦ» РОР та управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, вдалося зберегти посади фтизіатрів в кожному із зазначених закладів, що дасть змогу раціонально та максимально ефективно використовувати зазначене обладнання для діагностики туберкульозу на Рівненщині.
Рівненські фтизіатри переконані, що завдяки сучасному обладнанню вдасться покращити виявлення туберкульозу на районному рівні, що дасть змогу вчасно розпочати лікування цієї недуги.
Газета “Медичний вісник”

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини