Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Завідувач інфекційним відділенням!

ПРОФЕСІОНАЛИ
Завідувач інфекційного відділення Сарненської ЦРЛ Михайло Петруняк працює на цій посаді понад 30 років. Можливо, за віком він і міг би побути осторонь, але, як каже, «совість не дозволяє залишити колег у важкі часи».

Завдяки його безцінному досвіду і професійній компетентності робота інфекційного відділення налагоджена бездоганно.

– Ми вирішили не змінювати звичний графік, – розповідає Михайло Петрович. – Просто більше уваги приділяємо безпеці, стежимо за тим, щоб не піддавати ризику рідних і знайомих. Кожен самостійно вирішує, як дистанціюватися. Але результат є. Тільки в перший місяць карантину в нас було виявлено три позитивних ПЛР-тести серед медперсоналу. Причому в усіх була безсимптомна форма захворювання. Після цього ми вже тричі повторювали ПЛР-тестування – позитивних результатів не було.
Щодо хворих на Covid, то зараз до Сарненської ЦРЛ їх поступає більше.

– Останні десять днів всі ліжка у нашому відділенні зайняті, – підтверджує заввідділення. – В «інфекції» перебувають тільки ті хворі, які мають позитивний результат. Тих, у кого він ще не встановлений, але є клінічна картина захворювання, розміщують в обсервації. Для цієї мети спеціально зарезервували окремий терапевтичний корпус на 100 ліжок. Пацієнти лежать в окремих палатах – на одну палату один хворий. Після отримання результатів ПЛР-тестування  Covid-позитивних пацієнтів переводимо у наше відділення, а ті, у кого інфекцію не виявлено, доліковуються в терапії.
Зазвичай в інфекційному відділенні хворі з коронавірусом  перебувають від 12 до 14 днів, іноді й до місяця – все залежить від тяжкості перебігу захворювання.

– Після того, як ПЛР-тест показав негативний результат, людину виписуємо додому. Якщо у пацієнта низька сатурація, є задишка – переводимо на інгаляцію киснем, – пояснює Михайло Петруняк. – Це звичайна, рутинна робота. Ми уважно стежимо за кожним хворим, враховуємо індивідуальні особливості людини, супутні захворювання. Повторний рентген проводимо на місці – у відділенні є портативний рентгенапарат. ШВЛ-апаратом практично не користуємося. Тих, кому необхідна штучна вентиляція легень, одразу переводимо в реанімацію. За нашим відділенням закріплена машина, тому проблем з доставкою необхідних медикаментів, відправкою біоматеріалу в обласну лабораторію ніколи немає. Дуже добре, що ще в минулі часи зробили майданчик для знезараження транспорту, вчасно провели у відділення кисень.

Із засобами захисту медперсоналу теж все в порядку. Запасів вистачає на місяць вперед. Якщо бачимо, що щось закінчується – одразу виписуємо необхідне. І захисних костюмів, і респіраторів, і окулярів та щитків у нас завжди достатньо. Все доставляється централізовано.
А в переддень нашого професійного свята хочу привітати своїх колег, усіх медичних працівників. І особливо подякувати персоналу нашого відділення за виснажливу цілодобову працю, а керівництву лікарні за врахування наших потреб, за те, що завжди приходять нам на допомогу.

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини