Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Комунальне некомерційне підприємство "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської міської ради

Завідувач інфекційним відділенням!

ПРОФЕСІОНАЛИ
Завідувач інфекційного відділення Сарненської ЦРЛ Михайло Петруняк працює на цій посаді понад 30 років. Можливо, за віком він і міг би побути осторонь, але, як каже, «совість не дозволяє залишити колег у важкі часи».

Завдяки його безцінному досвіду і професійній компетентності робота інфекційного відділення налагоджена бездоганно.

– Ми вирішили не змінювати звичний графік, – розповідає Михайло Петрович. – Просто більше уваги приділяємо безпеці, стежимо за тим, щоб не піддавати ризику рідних і знайомих. Кожен самостійно вирішує, як дистанціюватися. Але результат є. Тільки в перший місяць карантину в нас було виявлено три позитивних ПЛР-тести серед медперсоналу. Причому в усіх була безсимптомна форма захворювання. Після цього ми вже тричі повторювали ПЛР-тестування – позитивних результатів не було.
Щодо хворих на Covid, то зараз до Сарненської ЦРЛ їх поступає більше.

– Останні десять днів всі ліжка у нашому відділенні зайняті, – підтверджує заввідділення. – В «інфекції» перебувають тільки ті хворі, які мають позитивний результат. Тих, у кого він ще не встановлений, але є клінічна картина захворювання, розміщують в обсервації. Для цієї мети спеціально зарезервували окремий терапевтичний корпус на 100 ліжок. Пацієнти лежать в окремих палатах – на одну палату один хворий. Після отримання результатів ПЛР-тестування  Covid-позитивних пацієнтів переводимо у наше відділення, а ті, у кого інфекцію не виявлено, доліковуються в терапії.
Зазвичай в інфекційному відділенні хворі з коронавірусом  перебувають від 12 до 14 днів, іноді й до місяця – все залежить від тяжкості перебігу захворювання.

– Після того, як ПЛР-тест показав негативний результат, людину виписуємо додому. Якщо у пацієнта низька сатурація, є задишка – переводимо на інгаляцію киснем, – пояснює Михайло Петруняк. – Це звичайна, рутинна робота. Ми уважно стежимо за кожним хворим, враховуємо індивідуальні особливості людини, супутні захворювання. Повторний рентген проводимо на місці – у відділенні є портативний рентгенапарат. ШВЛ-апаратом практично не користуємося. Тих, кому необхідна штучна вентиляція легень, одразу переводимо в реанімацію. За нашим відділенням закріплена машина, тому проблем з доставкою необхідних медикаментів, відправкою біоматеріалу в обласну лабораторію ніколи немає. Дуже добре, що ще в минулі часи зробили майданчик для знезараження транспорту, вчасно провели у відділення кисень.

Із засобами захисту медперсоналу теж все в порядку. Запасів вистачає на місяць вперед. Якщо бачимо, що щось закінчується – одразу виписуємо необхідне. І захисних костюмів, і респіраторів, і окулярів та щитків у нас завжди достатньо. Все доставляється централізовано.
А в переддень нашого професійного свята хочу привітати своїх колег, усіх медичних працівників. І особливо подякувати персоналу нашого відділення за виснажливу цілодобову працю, а керівництву лікарні за врахування наших потреб, за те, що завжди приходять нам на допомогу.

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини