Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Клініко-діагностична лабораторія

КДЛ КНП «Сарненська ЦРЛ» виконує лабораторні дослідження пацієнтам стаціонарних відділень, дорослої та дитячої поліклінік, жіночої консультації.


КДЛ складається з таких відділів:

 •  загально клінічний
 • біохімічний
 • серологічний
 • відділ діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів та інших інфекцій.

Щороку фахівцями лабораторії проводиться близько 700 тис. досліджень, з них:

 • біохімічних – 130 тис.
 • гепатологічних – 250 тис.
 • клінічних – 260 тис
 • імуносерологічних – 60 тис.

Лабораторію очолює з 1989 р.-2023 р. лікар–лаборант вищої категорії Машковська Лілія Миколаївна, з січня 2023 р. біолог Кравчук Людмила Янівна, поряд з нею – біологи Чайковська Марія богданівна, , старший фельдшер – лаборант Івашина Світлана Володимирівна та 17 лаборантів.

Біохімічна діагностика в КДЛ представлена проведеннім ферментативного аналізу, білкового, вуглеводного, електролітного та ліпідного обмінів, дослідженням гемостазу.

Загальноклінічні методи включають дослідження сечі, харкотиння, фекалій, спинномозкової рідини та рідин із серозних порожнин.

При проведенні загального аналізу крові використовується гепатологічний аналізатор «Cobas Micros». Він дає змогу визначити 18 параметрів крові та обстежувати значну кількість хворих.


Останнім часом освоєні нові методики:

 • дослідження сечі з допомогою аналізатора «Citolab Reeader 300»
 • визначення ферментів: α – амілази та γ ГТ кінетичним методом біохімічному аналізаторі «ВА – 88»
 • проведення швидких тестів на визначення міоглобіну, креатинкінази та траконіну.

Відділ діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів та інших інфекцій.

В 1993 р. на базі Сарненської ЦРЛ, для жителів Північних районів області, була створена лабораторія діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів методам УФА.

Зав. лабораторією була призначена лікар – лаборант Файфура Марія Семенівна.

В зв’язку з процесами реорганізації лабораторної служби в 2002р. лабораторія преводиться до складу клініко-діагностичної лабораторії, як відділ діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, та інших інфекцій.

У відділі працює лікар-лаборант, два фельдшери лаборанти, які мають вищі кваліфікаційні категорії по лабораторній справі.

Відділ забезпечений комплектом лабораторного обладнання (фотометр «Sunrise», промивачем, двома 2-ох та 4-ох  дозаторами змінного об’єму), що забезпечує якісне проведення досліджень.

Увідділі проводяться дослідження методом УФА для діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, герпетичної, хламідійної та цитомегаловірусної інфекції, сифілісу, токсоплазмоза, червонички та ін., що допомагають своєчасно виявити, лікувати небезпечні захворювання, знати стан фізичного здоров’я населення.

Поділитись:

Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype
Share on print
Роздрукувати

Публічна інформація та оголошення:

ГРАФІК прийому громадян з особистих питань в департаменті цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації на 2022 рік Директор департаменту Вівсянник Олег

Ознайомитись »