Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Історія лікарні

Краєм хвороб і злигоднів називали колись Полісся. Лише з будівництвом залізниці в Сар­нах починає розвиватися промисловість. Для медичного забезпечення у 1909 році тут було відкрито залізничну лікарню на 2 ліжка та амбу­латорію. За Польщі стаціонарна медична допо­мога надавалася силами земської медицини. В 1938-1939 роках збудовано нову будівлю лікар­ні, де було відкрито дитяче та онкологічне відді­лення. В післявоєнні часи, у 1944-1953 роках, кваліфікована медична допомога надається Сар­ненського міською лікарнею, до складу якої вхо­дять поліклініка, терапевтичне, хірургічне, дитя­че та онкологічне відділення. У 1946 році було відкрито пологовий будинок на 20 ліжок.

Першим головним лікарем Сарненського району була Тамара Іванівна Маляр (Васильє­ва). З 1953 до 1963 року лікарня має статус ра­йонної. Головними лікарями працюють І.І.Муратов, К.В.Віктора, А.Ю.Рудкін, В.А.Царлов. Із 1963 року, після приєднання до Сарненського району Клесівського та Степанського районів, Сарненська лікарня отримує ста­тус центральної районної лікарні.

Значний внесок у розвиток охорони здоро­в’я населення району зробили Р.Є.Богуславський, Є.М.Гришук, Р.Д.Ворона, Н.М.Скрипничеі ко, Н.В.Василенко, Є.М.Кондакова, І.М.Возняк.

Вагомий вклад в організацію медичної допомоги в Степанській номерній районній лікарні зробили лікарі П.М.Якимець, І.М.Сердю С.М.Кирпа.

Базою передового досвіду серед сільських лікувально-профілактичних закладів області стала Тинненська дільнична лікарня за час перебування на посаді головного лікаря Т.М.Філіпюка.

Перші кроки в організації протитуберкульзної роботи на Сарненщині зробив М.М.Романченко, який тривалий час очолюз протитуберкульозну службу області.

На сьогоднішній день КНП «Сарненська ЦРЛ» забезпечує широкий спектр надання медичних послуг для своїх пацієнтів.

У її 14 відділеннях функціонує 362 стаціонарних ліжка, ефективно працює поліклінічна служба, де, забезпечуючи повноцінний огляд та амбулаторне лікування пацієнтів,  трудяться вузькопрофільні спеціалісти різноманітних напрямків.

Загалом у КНП «Сарненська ЦРЛ» працює 175 лікарів, 359 середніх медичних працівників, 173 – молодших медпрацівників та 127 інших фахівців. Щорічно в цьому закладі отримує стаціонарну допомогу близько 16 тисяч хворих, народилося в 2021 р.-1048 діток, 2022 р. 966 діток, станом на січень 2023 р. 110 діток, проводиться біля дев’яти тисяч оперативних втручань (з них близько п’яти тисяч – амбулаторно).

Крім стаціонарних відділень і  двох поліклінік у КНП «Сарненська ЦРЛ» працює клініко-діагностична лабораторія, СНІД-лабораторія, серологічна лабораторія, жіноча консультація, відділення екстреної медичної допомоги (приймальне відділення), пункт переливання крові, патолого-анатомічне відділення та інші необхідні підрозділи. На базі закладу функціонує структурний підрозділ Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і амбулаторне відділення гемодіалізу РОКЛ. Амбулаторний прийом пацієнтів тут ведеться лікарями 27 спеціальностей. Щороку в КНП «Сарненська ЦРЛ» проводять біля двох тисяч ендоскопічних, близько 40 тисяч рентгенологічних і більше 60 тисяч ультразвукових досліджень.

 

Поділитись:

Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype
Share on print
Роздрукувати

Публічна інформація та оголошення:

ГРАФІК прийому громадян з особистих питань в департаменті цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації на 2022 рік Директор департаменту Вівсянник Олег

Ознайомитись »