Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Після декількох років бюрократії: у Сарненській ЦРЛ ввели в роботу ангіограф

23 грудня на ангіографі у серцево-судинному центрі Сарненської центральної районної лікарні зробили перші ангіограмипацієнтам. Медзаклад не використовував апарат майже два роки, адже той був на балансі обласної лікарні.

Хто повідомив: директор Сарненської ЦРЛ Олександр Нестеренко.

У чому суть: Ще 24 листопада 2020 року в реконструйований серцево-судинний центр Сарненської ЦРЛ приїздив голова облдержадміністрації Віталій Коваль. Тоді посадовець оглянув новий ангіограф і зазначив, що центр повинен приймати перших пацієнтів з 1 січня 2021.

Однак й протягом усього 2021 року жодного пацієнта ангіограф за понад 400 тисяч євро не обстежив (ще 4 мільйони 800 тисяч гривень виділили на реконструкцію приміщення кардіоцентру).

Тодішній головний лікар Василь Іванюк повідомляв журналістам СарниNews.City, що є затримка в отриманні ядерної ліцензії на ангіограф, а ще зі здачею приміщення серцево-судинного центру в оренду.

Також у інтерв’ю нашому виданню в травні 2022 року вже новий керівник лікарні Олександр Нестеренко розповів, що ангіограф перебуває на балансі обласної лікарні, тож розпоряджатися обладнанням ЦРЛ в Сарнах не може. Крім того, медзаклад не мав необхідного фінансування на роботу апарату. Як зазначав Олександр Нестеренко: «На 100 обстежень потрібно мати близько 3 мільйон гривень. Оскільки лікарня заробляти додаткові гроші не може, а договори з НСЗУ на пакет послуг не перепідписуються під час воєнного стану, то таке навантаження на бюджет лікарня не витримає. Ось така ситуація».

Та вже у вересні 2022 року ангіограф таки передали на баланс Сарненської ЦРЛ. А 23 грудня керівник медзакладу під час звіту перед депутатами на сесії міськради повідомив, що обладнання повноцінно ввели в роботу

— На баланс нашої лікарні апарат перейшов завдяки надзвичайним зусиллям міського голови, ну і моїм, як керівника. Робота була пророблена колосальна й вже сьогодні пацієнтам зробили перші 4 ангіографії. Крім того, ми «перенесли» кардіологічне й неврологічне відділення в корпуси на Ярослава Мудрого, щоб в разі необхідності пацієнту на місці проводили оперативне втручання.

До слова, в області на близько 1 мільйон 200 населення в рік фіксується 1000 випадків інфаркту й 2500 гострого порушення мозкового кровообігу — інсультів. У північних районах: Сарни, Вараш, Дубровиця, Рокитне, Зарічне, проживає 350-400 тисяч людей. В середньому це 400 інфарктів і 1000 інсультів в рік. Пацієнтів з такими хворобами повноцінно лікують лише за допомогою ангіографу.

Стаття – Вадим Новак

Газета – Сарненські новини

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини