Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

31 травня – Всесвітній день без тютюну.

У Центрі знань за підтримки Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я ”, Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА відбувся брифінг.
У минулому році було підписано антитютюновий закон №1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Документ посилює захист українців від шкоди тютюнових виробів та призводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до Директиви № 2014/40/ЄС.
💬 “Ми не випадково відзначаємо цей день аби пропагувати здоровий спосіб життя. Нагадаю, куріння шкідливе не лише для самого курця, а для того, хто перебуває поруч. Дія диму надзвичайно токсична при цьому: 50 % диму, що виділяється під час куріння, потрапляє у повітря навкруги. Уражаються всі органи системи. В першу чергу – це дихальна система, легені, бронхи, підшлункова залоза, органи травлення, головний мозок ”,- розповів директор Депаратменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА Олег Вівсянник.
Що ж до важливих змін в антитютюновому законі, то тут прирівнено електронні цигарки до звичайних.
Згідно з законом заборонено рекламувати, спонсорувати або стимулювати продаж електронних цигарок та рідин до них. Важливо, що є розширення переліку місць, де забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів.
Відвести місце для куріння можна лише всередині приміщення аеропорту. Розмір комбінованого медичного попередження про шкоду куріння (текст та графічне зображення) на пачках тютюнових виробів збільшиться з 50 % до 65 % їхньої площі вже на початку наступного року.
До слова, Стратегія з контролю над тютюном на 2021 – 2025 роки затверджена у розпорядженні голови РОДА у квітні 2021 року. Це відбулось виключно з ініціативи команди області.
Генеральний директор ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Роман Сафонов розповів, що минулого року у центрі відбулось масштабне опитування щодо оцінки якості споживання тютюну. Запитання були поширені серед школярів від 10 до 18 років. Серед висновків: класичних, так би мовити, сигарет діти споживають значно менше; у віці 17 – 18 років – 25% осіб курять регулярно тощо. Роман Сафонов перелічив низку необхыдних заходів аби палити стало не модно.
Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана Немкович розповіла, що наразі їх службі дозволені перевірки у закладах громадського харчування. У разі порушення антитютюнового законодавства передбачено чималі штрафи. За рекламу та стимулювання куріння законодавець передбачив 30 тисяч грн., при повторній спробі – 50 тисяч грн.
💬 “Куріння – це залежність. Нікотин, що є в тютюновому димі, створює фізичну та психологічну залежність. Важливо, щоб людина, яка кидає курити, отримувала необхідну допомогу, у тому числі, й консультації сімейного лікаря. В Україні діє сервіс з надання допомоги тим, хто хоче кинути курити. “Я кидаю курити ! www.stopsmoking.org.ua Зареєструвавшись, можна отримати безкоштовну консультацію як кинути курити, – ”розповіла регіональний координатор проєкту Діємо для здоров’я Наталія Фесовець.

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини