Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

ГІНЕКОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства.

23.06.2023 відбулось урочисте відкриття кабінету безбар’єрного доступу у м. Сарни на базі КНП “Сарненська центральна районна лікарня” Сарненської міської ради.
Кабінет знаходиться на 2 поверсі жіноча консультація. Телефон для довідок (03655) 2-15-02 та call-center 0 730 678 933.
У дванадцяти областях України почали функціонувати 30 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу, де місцеві жінки або жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Такі кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів. Кабінети облаштовані сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно.
У Рівненській області такі гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу відкриті у м. Рівне, м. Дубно та м. Сарни. Вони є доступними для жінок з інвалідністю та для інших вразливих груп, оскільки пункти оснащені спеціалізованими гінекологічними кріслами-трансформерами для огляду маломобільних жінок.
Часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.
Професійні навички у виявленні випадків насильства та наданні вчасної якісної допомоги є основою діяльності кабінетів, тому такі пункти сприятимуть ранньому виявленню прихованих випадків насильства, забезпечуватимуть превентивні заходи щодо їх можливого повторення, а також підвищуватимуть ефективність координації і перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг.
З відкриттям Кабінетів стартувала широка інформаційна кампанія на рівні пілотних областей та районів, яку протягом травня – червня 2023 року у Рівненській області впроваджуватиме НГО « Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», регіональний партнер УЖФ, аби якомога більше мешканок області та громад дізнались про кабінети та за потреби скористались послугами, які там надаються.
Кабінет обладнаний Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини