Реквізити для добровільного внеску (За різними напрямами) UA713052990000026000000704989 в АТ КБ “Приватбанк”

Щороку 17 жовтня проводиться Всесвітній День донорства та трансплантації органів.

 На жаль, досі існує доволі багато захворювань органів, які не лікуються лікарськими засобами, а потребують тільки трансплантації. І саме тому донорство крові, органів та тканин – це спосіб порятунку життів.
Цей день проводиться з метою надати людям ще більше інформації про важливість донорства, а інколи і про життєву необхідність. Також в цей день слід віддати шану та подякувати донорам та їхнім сім’ям.
На сьогоднішній день існує велика кількість хвороб органів, лікування яких немає альтернативного методу, лише трансплантологія. І саме тому донорство крові, органів та тканин – це спосіб порятунку життів.
Донор – це людина, яка добровільно дає кров, для переливання пацієнту чи для виготовлення лікувальних препаратів, а також свою тканину чи орган для трансплантації іншим особам.
Донором крові може стати людина віком від 18-60 років, яка дала згоду дати кров та не має медичних і соціальних протипоказань. Спеціалісти стверджують, що переливання крові є також корисним для донорів, тому що:
сприяє профілактиці захворювань імунної системи;
знижує ризики серцево-судинних захворювань, адже надлишок крові і її компонентів навантажує судини та серце.
Найчастіше донорська кров використовується в таких випадках:
при оперативних втручаннях, які супроводжуються значними крововтратами (опіки, різноманітні травми тощо);
після здійснення різноманітних лікувальних процедур, котрі знижують показники крові;
Трансплантація – це метод лікування, що полягає в пересадці пацієнту органа або іншого біологічного матеріалу, взятого у донора. Трансплантація дає можливості:
продовжити життя;
повернути здоров’я через заміну хворих органів чи тканин здоровими;
На щастя, трансплантологія є однією з найбільш прогресивних галузей медичної науки та практики, яка сьогодні активно розвивається, запроваджуючи нові технології та ідеї в інші медичні напрямки. Лікарні отримують ліцензії та фінансування на трансплантологію про що раніше тільки мріяли.
Якщо наприкінці минулого століття лише декілька десятків країн мали в медичному арсеналі операції з пересадки органів, то на сьогодні майже половина країн-членів ООН мають трансплантаційний напрямок в своїй системі охорони здоров’я.
При цьому необхідно зазначити бурхливе зростання кількості виконаних трансплантацій – понад 130 тисяч за рік, і це без урахування клітинної трансплантації та біоімплантології.

Поділитись:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
Share on print
Роздрукувати сторінку

Останні новини