У Центрі знань за підтримки Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я ”, Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА відбувся брифінг.
У минулому році було підписано антитютюновий закон №1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Документ посилює захист українців від шкоди тютюнових виробів та призводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до Директиви № 2014/40/ЄС.

Що ж до важливих змін в антитютюновому законі, то тут прирівнено електронні цигарки до звичайних.
Згідно з законом заборонено рекламувати, спонсорувати або стимулювати продаж електронних цигарок та рідин до них. Важливо, що є розширення переліку місць, де забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів.
Відвести місце для куріння можна лише всередині приміщення аеропорту. Розмір комбінованого медичного попередження про шкоду куріння (текст та графічне зображення) на пачках тютюнових виробів збільшиться з 50 % до 65 % їхньої площі вже на початку наступного року.
До слова, Стратегія з контролю над тютюном на 2021 – 2025 роки затверджена у розпорядженні голови РОДА у квітні 2021 року. Це відбулось виключно з ініціативи команди області.
Генеральний директор ДУ «Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Роман Сафонов розповів, що минулого року у центрі відбулось масштабне опитування щодо оцінки якості споживання тютюну. Запитання були поширені серед школярів від 10 до 18 років. Серед висновків: класичних, так би мовити, сигарет діти споживають значно менше; у віці 17 – 18 років – 25% осіб курять регулярно тощо. Роман Сафонов перелічив низку необхыдних заходів аби палити стало не модно.
Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Оксана Немкович розповіла, що наразі їх службі дозволені перевірки у закладах громадського харчування. У разі порушення антитютюнового законодавства передбачено чималі штрафи. За рекламу та стимулювання куріння законодавець передбачив 30 тисяч грн., при повторній спробі – 50 тисяч грн.






